REZERWUJ BILET
PolskaFrançaisDeutsch EnglishItaliano
Strona głównaKontakt
mapa serwisu
 Na skróty: 
Kraków
Wieliczka
City tour
Hotel NOVOTEL BRONOWICE****
Rezerwacja
Hotel POLONIA***

© travelinfo 2006odwiedzin:
WIELICZKA

  Unikatowa kopalnia soli, sięgająca swoją historią XII w. położona 13 km od Krakowa. Podziemna trasa turystyczna Muzeum Żup Solnych obejmuje aż 4,5 km długości a windy zawożą nas na głębokość 135 m poniżej powierzchni ziemi. Bogate zbiory eksponatów ilustrują historię górnictwa solnego z rejonu Podkarpacia.

usluga01_01d.jpgusluga01_02d.jpgusluga01_03d.jpgusluga01_04d.jpg

  Wyjątkowym pięknem zachwyca wyrzeźbiona w soli kaplica św. Kingi. Wieliczka to również unikatowe w świecie uzdrowisko gdzie na piątym poziomie kopalnianym znajduje się sala sanatoryjna w której leczone są choroby układu oddechowego. Będąc w miasteczku warto udać się na krótki spacer wokół Górnego Rynku i zamku.

usluga01_05d.jpgusluga01_06d.jpgusluga01_07d.jpgusluga01_08d.jpg

  

  Szczegółowy program wycieczki do Wieliczki

  • Przejazd mikrobusem
  • Zejście do kopalni schodami (380 stopni) na I poziom (64 m)
  • Zwiedzanie kopalni, min. Kaplica Św. Kingi
  • Zwiedzanie ekspozycji muzealnej na III poziomie kopalnianym
  • Wyjazd na powierzchnię szybem Daniłowicza z poziomu III (135 m)
  • Powrót do Krakowa

  

  Czas wycieczki ok. 4 godziny. Odjazd mikrobusu w sobotę. Rozpoczęcie zwiedzania kopalni w języku angielskim o 11:30 lub 14:00.

  Opis
  Trasa zwiedzania obejmuje 20 komór połączonych ze sobą korytarzami o długości 3 km. Przebiega na trzech poziomach, od 64 do 135 m pod ziemią. Trasa turystyczna wiedzie przez podziemne kaplice i groty. Najwspanialszą z nich jest kaplica Św. Kingi o wymiarach: 50 m długości, 16 m szerokości i 10 m wysokości. Mieszczą się tam cudownie mieniące się żyrandole z solnych kryształków i rzeźby wykonane w soli, pochodzące z początków ubiegłego stulecia. Kopalnia soli w Wieliczce w 1978 r. została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury Materialnej UNESCO. Temperatura w kopalni jest stała i wynosi + 14°C, zwiedzając kopalnię latem należy zabrać ze sobą cieplejszą odzież.